Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
PO-PIA 10:00 - 15:00 hod
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 150,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
 1. Úvod
 2. Kúpeľňa a kozmetika
 3. Prírodná kozmetika
 4. Éterické oleje
 5. BEWIT MANDARÍNKA ČERVENÁ (CITRUS RETICULATA) 100% čistý esenciálny olej

BEWIT MANDARÍNKA ČERVENÁ (CITRUS RETICULATA) 100% čistý esenciálny olej

Esenciálny olej z mandarínky je svieži, sladký, jemný, upokojujúci, vo vyšších dávkach skôr osviežuje, povzbudzuje a oživuje. Vďaka svojej vôni patrí ... celý popis
Dostupnosť
SKLADOM
Veľkosť
22,40 EUR
18,51 EUR
bez DPH
ks
Číslo produktu:D017-MANDARÍNKA ČERVENÁ
Druh tovaru:Olej éterický
Objem:15 ml
Kompletné špecifikácie

Esenciálny olej z mandarínky je svieži, sladký, jemný, upokojujúci, vo vyšších dávkach skôr osviežuje, povzbudzuje a oživuje. Vďaka svojej vôni patrí k najobľúbenejším olejom medzi deťmi.

Mandarínka je strom, ktorý môže dosiahnuť výšku až 7 metrov a väčšiu šírku, na štíhlych vetvičkách má tŕne. Listy sú úzke a oválneho tvaru a majú drobné, zaoblené zuby a úzko okrídlené stopky.
Mandarínka je pôvodom z juhovýchodnej Ázie a z Filipín. Najviac sa pestuje v Japonsku, južnej Číne a východnej Indii.
Mandarínkový esenciálny olej existuje už veľmi dlho a nachádza sa v mnohých výrobkoch – od kolínskej a kozmetických prípravkov až po alternatívne prípravky. Poskytuje krásnu citrusovú príchuť sladkostiam, sýteným nápojom, alkoholu, zmrzline, býva využívaný ako dochucovadlo.

Mandarínkový olej pochádza z vonkajšej kôry ovocia. Olej sa extrahuje za studena lisovaným procesom, červený mandarínkový olej sa získava zo zrelých plodov, zelený z nezrelých.

Vykoná relaxáciu
Uvádza sa, že esenciálny olej z mandarínky pôsobí ako relaxačný prostriedok, môže pomôcť s napätím a emočnou nerovnováhou. [1]

Osvieži telo
Čistiaca schopnosť oleja môže pomôcť s vylučovaním zlúčenín, ako je nadmerná soľ a znečisťujúce látky alebo kyselina močová. Toxíny sa uvoľňujú z tela potom, močením a vylučovaním. [2]

Pomôže s celulitídou
Pri lokálnej aplikácii je možné využiť súčasť masážneho oleja môže pomôcť s celulitídou. [3]

Pôsobí ako tonikum
Je to prostriedok, ktorý tonizuje a posilňuje. Môže pomôcť vyladiť a tonizovať všetky funkcie v tele. Keď je vaše telo vyladené, z dlhodobého hľadiska vám zaistí zdravšie a šťastnejšie fungovanie.

Koža ho ocení
Mandarínkový esenciálny olej môže pomôcť pri akné, striách a jazvách. Vďaka tomu, že je jemný, obvykle je, ako súčasť kozmetických prípravkov, veľmi dobre znášaný a nedráždi pokožku. Môže mať schopnosť pomáhať predchádzať infekcii u podráždenej pokožky a byť prevenciou proti baktériám a plesniam. [4]

Uvoľní a privedie k spánku
Mandarínkový esenciálny olej môže byť jedným z relaxačných prostriedkov upokojujúcich myseľ, môže pomôcť znížiť napätie a vyladiť emočnú nerovnováhu. [5]

BENEFITY ESENCIÁLNEHO OLEJA MANDARÍNKY ČERVENÉ

 • Môže upokojiť telo aj myseľ.
 • Uvádza sa ako pomocník so spánkom.
 • Pôsobí ako tonikum.
 • Môže pomôcť u pomarančovej kože.
 • Mandarínkový esenciálny olej vytvára účinné synergie s kvetinovými vôňami, vrátane ruží, jazmínu, harmančeka a pelargónie, ďalšími citrusovými olejmi, ako je bergamot, grapefruit a citrón a jedinečnú vôňu potom v kombinácii s korenenými vôňami ako je klinček a čierne korenie.
 • Pre aplikáciu na pokožku narieďte esenciálny olej mandarínka so za studena lisovanými rastlinnými olejmi

NAHLIADNUTIE DO HISTÓRIE MANDARÍNKY ČERVENÉ

Využívaná aj v TCM
Podobne ako u iných druhov citrusových plodov má mandarínka dlhú históriu v mnohých tradíciách ľudovej medicíny, vrátane tradičnej čínskej medicíny, a indickej. Predpokladalo sa, že nezrelá šupka môže liečiť celý rad stavov, od čkania, kašľa, hlienu, bolesti na hrudi a zažívacích porúch, až po cirhózu pečene a opuch sleziny.

Z Ázie do celého sveta
Z Kantónu do Európy boli mandarínky privezené v roku 1805 a to do Anglicka. Nakoniec bolo pestovanie rozšírené okolo Stredozemného mora a v Taliansku, kam sa dostali v r. 1850. V tom čase boli tiež mandarínky vysadené v New Orleans, potom na Floride a neskôr v Kalifornii.

ZDROJE
[1] https ://articles.mer­cola.com/sites/ar­ticles/archive/2019/01/0­3/tips-to-a-good-night-sleep .asp
[2] http ://naturalingre­dient.org/wp/wp-content/uploads/ten-causes-why-tangerine-oil-is-very-good-for-you-_-americanathle­ticinstitute.or­g_ .pdf
[3] https ://www.organic­facts.net/heal­th-benefits/essential-oils/health-benefits-of-tangerine-essential-oil .html
[4] https ://oureveryda­ylife.com/how-to-look-younger-at-60–5311345 .html
[5] https ://articles.mer­cola.com/herbal-oils/tangerine-oil .aspx
[6] JOHNSON, Jill R., Rachael L. RIVARD, Kristen H. GRIFFIN, Alison K. KOLSTE, Denise JOSWIAK, Mary Ellen KINNEY a Jeffery A. DUSEK. The effectiveness of nurse-delivered aromatherapy in an acute care setting. Complementary Therapies in Medicine [online]. 2016, 25, 164–169 [cit. 2021–7–1]. ISSN 09652299. Dostupné z: doi:10.1016/j­.ctim.2016.03­.006

Botanický názov: Mandarinka červená
Anglický názov: Red Mandarin
Latinský názov: Citrus reticulata
Krajina pôvodu: Taliansko
Použitá časť rastliny: Ovocné šupky
Spôsob výroby: Lisovanie za studena

Nariadenie Európskeho parlamentu nám neumožňujú uvádzať u výrobkov neschválené zdravotné tvrdenia. Nie je to možné ani v prípadoch, keď sú tieto zdravotné tvrdenia potvrdená vedeckými štúdiami. Zdravotné tvrdenie tu nie je možné uvádzať ani v rámci osobných skúseností a referencií. Pre zistenie podrobnejších informácií Vás preto odkazujeme na iné zdroje.

Všetky zmesi esenciálnych olejov BEWIT® (CTEO® - Certified Therapeutic Essential Oils) sú starostlivo vyrobené a zosúladené z dôkladne vybraných silíc pre dosiahnutie maximálnych výsledkov. Pochádzajú zo zberov z najlepších zdrojov z celého sveta. Jednotlivé zložky boli vybrané s dôrazom na vedecké poznatky, historickú múdrosť, odkaz našich predkov a praktické výsledky. Všetko zmiešané a podporené jedinečnými postupmi pyramidizovania (PYRAMIDIZED®), BEWIT SPAGYRIC, Gemstone BALANCED a Merkaba FREQUENCY pre dosiahnutie kombinácie, najväčšej sily a účinnosti.

100% čisté a prírodné esenciálne oleje BEWIT® v CTEO kvalite sú jedným z najcennejších darov prírody na tejto planéte. Ľudstvo používa esenciálne oleje tisíce rokov. V biblii sú spomenuté približne na tristo miestach. Boli a sú súčasťou mnohých terapeutických systémov.

Najslávnejší lekár staroveku a "otec medicíny", zakladateľ racionálneho lekárstva Hippokrates odporúčal každý deň vonnú kúpeľ. Viac ako sto rokov sa pôsobeniu esenciálnych olejov venuje veda aromaterapia. Oleje boli a sú predmetom skúmania desiatok tisíc vedeckých štúdií. Bezpočet ľudí pocítilo a ocenilo ich pomoc. Mnohí o nich hovoria v superlatívoch. Treba ale rešpektovať ich silu. Sú to prírodné koncetráty, ktoré by mohli v prípade nadmerného, ​​alebo neodborného používania pôsobiť nerovnovážne a aj škodlivo. Pre mnoho užívateľov je veľmi dobrý, účinný a bezpečný spôsob ich používania pomocou ultrasonických difúzorov. Do difuzéra nalejte vodu, pridajte 5 - 10 kvapiek esenciálneho oleja a nechajte na seba pôsobiť nádherný svet vôní, prírody a harmónie. Vyberte si z ponuky BEWIT difuzér, ktorý sa vám páči a vyhovuje vám svojimi parametrami.

Určené do aromalámp a difúzorov a k priamej inhalácii. Nepoužívajte vnútorne. Ak ste tehotná alebo dojčiaca, konzultujte použitie s lekárom. Ak ste v akejkoľvek zdravotnej starostlivosti, tak konzultujte použitie so svojím ošetrujúcim lekárom. Neaplikujte neriedené na kožu. Chráňte pred deťmi.

Informácie uvedené na tomto webe sú prezentované iba so zámerom zdieľanie a podpory osobného vzdelania. Nie sú určené na nahradenie individuálneho vzťahu s lekárom alebo kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom. Cieľom nie je zmierniť, alebo liečiť akékoľvek zdravotné, či psychologické stavy, ani pôsobiť preventívne, ani diagnostikovať, ani k takejto činnosti podnecovať. Ak ste práve v lekárskej starostlivosti, alebo v akomkoľvek lekárskom ošetrení, tak zmeny vo výžive, alebo zmeny vo vzťahu k popisovaným informáciám konzultujte so svojím ošetrujúcim lekárom.

Uvedené informácie nie sú mienené ako lekárska rady, ale skôr ako zdieľanie vedomostí a informácií. Vyzývame vás k tomu, aby ste si v spolupráci s kvalifikovaným zdravotníckym pracovníkom vytvorili v oblasti zdravotnej starostlivosti vlastný názor a urobili vlastné rozhodnutie na základe vášho úsudku a prieskumu. Uvedené vyhlásenia neboli hodnotené regulačnými orgánmi. Odporúčame vám, aby ste si pred tým, než si niečo zakúpite, alebo urobíte nejaké rozhodnutie, vykonali svoj vlastný individuálny prieskum.

Inšpirácie a novinky do emailu

Pripojte sa k nášmu facebooku

Kontakty
PO-PIA 10:00 - 15:00 hod
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk